KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318057
nr 1231 8057
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, Frösunda. Signerad, daterad 1936, ca 50x61 cm
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:38:30
21/1 22:54:18
Carl Kaldén
Läs mer om Carl Kaldén